مجموعه رویان شما را به خرید بهترین انواع پودر جوانه های خوراکی و خط تولید آرد جوانه گندم دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

هزینه ساخت خط تولید جوانه غلات

آنچه در این مقاله می خوانید...

نحوه عملکرد خط تولید جوانه غلاتراه اندازی خط تولید جوانه غلات

خط تولید جوانه غلات از جمله دستگاه‌های پیشرفته‌ای می‌باشد که به تولید انواع جوانه غلات در اتاق کشت و بدون نیاز به خاک و بستر کشت می‌پردازد. با توجه به اینکه جوانه غلات از خواص بسیار زیادی برای سلامت بدن برخوردار هستند برخی از افراد با استفاده از این دستگاه‌ها به تولید این ریزمغذی ها می‌پردازند. هزینه ساخت خط تولید جوانه غلات با توجه به نوسانات بازار ارز و همچنین کیفیت و نوع دستگاه‌های صنعتی یا نیمه صنعتی استفاده شده در خط تولید تعیین خواهد شد.

هزینه ساخت خط تولید جوانه غلات

نحوه عملکرد خط تولید جوانه غلات

نحوه عملکرد خط تولید جوانه غلات امروزه با توجه به شرایط اقتصادی بسیار بد حاکم بر جامعه، اکثر غذاهای استفاده شده توسط مردم از ارزش غذایی کمی برخوردار هستند و به همین دلیل استفاده از جوانه غلات می تواند کمک زیادی به رفع نیازهای بدن بنماید.
بنابراین بسیاری از افراد به استفاده از انواع جوانه ها در غذاهای خود می پردازند چرا که سرشار از اسیدهای آمینه، قندهای طبیعی و  نیروهای حیاتی می باشند و به همین جهت این محصولات بازار فروش بالایی دارند.

بنابراین می توان نحوه عملکرد خط تولید جوانه غلات را به صورت زیر بیان نمود:

  1. شستشو: ابتدا غلات را تهیه می نمایند و با دستگاه های مختلف آنها را بوجاری و تمیز می نمایند و سپس با درجه خاصی از کلر آن را شستشو می دهند.
  2. خیساندن: دانه ها را در ظروفی لعابدار و فلزی زنگ نزن ریخته و در آبی بین 22 تا 25 درجه سلسیوس به صورت غوطه ور قرار می دهند تا به خوبی خیسانده گردند. 
  3. آب گیری: بعد از آنکه دانه ها به خوبی خیسانده شده اند و باد کردند به سبدهای مخصوصی به مدت 5 ساعت انتقال داده می شوند تا آب اضافه آنها خارج شود.
  4. کشت: این سبدها بعد از مرحله آب گیری به اتاق های کشت انتقال داده می شوند و به مدت 24 ساعت دانه های خیسانده شده در دمای 22 تا 25 درجه سلسیوس کشت داده می شود. در مرحله کشت رطوبت، دما و نور از فاکتورهای مهم در این زمینه به شمار می آید که باید به آنها توجه کرد.
  5. خشک کردن: زمانی که دانه ها به اندازه کافی جوانه زدند در دستگاه خشک کن ریخته می شوند تا آب اضافی آنها خارج گردد و سپس به دستگاه خشک کن انتقال داده می شوند.

راه اندازی خط تولید جوانه غلات

راه اندازی خط تولید جوانه غلات امروزه با توجه به استفاده گسترده ای که از جوانه ها به دلیل ویتامین های زیادشان می گردد برندهای زیادی به راه اندازی خط تولید جوانه غلات به صورت صنعتی و نیمه صنعتی می پردازند.
معمولا جهت راه اندازی این خط تولید از پیشرفته ترین دستگاه ها استفاده می گردد که دارای امکانات بسیار زیادی می باشد و روزانه حجم بالایی از انواع جوانه غلات را تولید می نماید.

جهت راه اندازی خط تولید جوانه غلات باید به نکاتی همچون فضای مورد نظر، حجم مورد نیاز غلات به صورت روزانه، قیمت این خط تولید و … توجه لازم را به کار برد و براساس آن به راه اندازی این خط تولید پرداخت.

مرضیه کیانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه رویان شما را به خرید بهترین انواع پودر جوانه های خوراکی و خط تولید آرد جوانه گندم دعوت می نماید.

کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید